Arcam

Home / Arcam

Arcam eklemeli imalat yöntemi ile metal komponent üretimleri için maliyet etkin bir üretim yöntemi sunmaktadır. EBM teknolojisi tasarım esnekliğinin yanında, mükemmel malzeme özellikleri ve yüksek üretkenlik sunmaktadır. 1997 yılında Nasdaq Stocholm’da  (İsveç) kurulan ARCAM ortopedi endüstrisi, implant endüstrisi ve havacılık endüstrisindeki partnerleri ile çözüm odaklı ürünler sunmaktadır.

ARCAM REFERENCE

EKLEMELİ İMALAT

Endüstriyel Üretimin Yeni Yöntemi

Eklemi imalat yönteminde, parçalar ince toz katmanlarından eritilerek oluşturulur. Geleneksel yöntemlerdeki malzeme eksiltme yöntemi yerine, malzemeler eklenerek üretim gerçekleştirilir.

Her bir katman CAD modelindeki geometrideki kesitlerden birebir olarak ergitilir. Eklemeli imalat da çok karmaşık geometrili parçalar bile kalıp, fikstür veya artık malzeme olmadan kolay ve hızlı bir şekilde üretilebilir.

Devamını Okuyun…

EBM® ELECTRON BEAM MELTING TEKNOLOJİSİ

 –EKLEMELI İMALATIN ÖNCÜSÜ

Arcam’in EBM teknolojisi mekanik olarak dolu ve boşluksuz metal komponenetleri katman katman metal tozundan güçlü Elektron Beam tabancısı ile üretmektedir. Her bir katman CAD modelinden gelen geometride kusursuz olarak metal tozunun eritilmesile oluşturulur.

Arcam EBM makinaları yüksek güçlü elektron demetleri oluşturarak yüksek eritme kapasitesi ve üretkenlik için gereken enerjiyi oluşturur. Aynı anda bir çok farklı noktayı eritebilen ve Arcam MultiBeam™ adı verilen elektron demetleri, oldukça hızlı ve hassas elektron demetleri üreten elektro manyetik bobinler aracılığı ile üretimi gerçekleştirir.

Devamını okuyun…

EKLEMELİ İMALAT İLE DEĞER YARATIN

Eklemeli imalat her geçen gün yeni endüstrilerde kendini daha kabullendiriyor. Arcam’in EBM teknolojisi ise eklemeli imalatın en ön saflarında bulunuyor. Başta ortopedi ve havacılık olmak üzere EBM teknolojisi bir çok endüstride yoğun olarak kullanılıyor.

EBM teknolojisini kullanma kararı genellikle karmaşık geometrili parçaları üretme ihtiyacından kaynaklanmakta. Bu tür kompleks parçaların geleneksel yöntemlerle üretimi genelde zor, pahalı ve çoğu zaman da imkansızdır. Bu tür zor durumlar inovatif EBM teknolojisinin geliştirilmesindeki en önemli motivasyondur.

HAVACILIKTA EBM® TEKNOLOJİSİ

 – EKLEMELI İMALAT GÖRÜLMEMİŞ İRTİFALARA ÇIKIYOR

Havacılık endüstrisi, EBM uygulamasının ticari ve askerihavacılık, uzay uygulamaları, roket, misil, motor ve aksesuarları gibi neredeyse tüm segmentlerinde kullanılan bir üretim teknolojisidir.

DÜŞÜK MALiYET

Havacılık endüstrisindeki en önemli kriter parçaların hafif olmasıdır. Hafifliği anlatmak için Buy – to Fly oranı havacılık endüstrisinde sıkça kullanılan bir terimdir. Bu oran nihai ürünün ağırlığının, üretim için kullanılan ham malzemeye bölünmesi ile hesaplanır.

Devamını okuyun…

ORTALAMANIN ÇOK ÜZERİNDE

Havacılık, ortopedi endüstrisi ve savunma sanayisindeki uygulamalarda hedeflenen malzeme özelliklerine ulaşmak oldukça kritiktir. Arcam portfolyosundaki tüm malzemelerde birinci sınıf malzeme özelliği elde etmeyi birinci öncelik haline getirmiştir.

Yapılan çekme testeleri EBM ile üretilen malzemelerin,

Kimyasal bileşim

Mekanik özellik (statik ve yorulma)

Mikroyapı

değerlendirmelerine göre ilgili standartları sağladığını göstermiştir.

Malzeme Portföyü

Yüksek güç kapasitesi ile geniş bir materyal yelpazesine sahip olan EBM yönetimi 3.400 erime noktası sıcaklığına kadar herhangi bir toz metali eritebilir.

Devamını okuyun.

ORTOPEDIK IMPLANTLAR IÇIN EBM® TEKNOLOJISI

– Hayat kalitesi Eklemeli İmalat ile Artıyor

Dünya genelinde yaşlanan nüfusun giderek daha aktif bir yaşam sergilediği görülüyor. Bu demografik değişimler ortopedi alanında daha kaliteli bir yaşam için yeni cerrahi tekniklerin ve tıbbı ürünlerin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Aynı zamanda artan rekabet ve düşen karlılık oranları implant üreticilerini ürün çeşitliğine ve düşük maliyetlere zorluyor.

Yıllardan beri Arcam’in EBM teknolojisi standart implantlar ile birlikte kişiye özel ortopedik implantların üretilmesi için de kullanıldı. Arcam’in EBM teknolojisi implant endüstrisine inovatif ürünleri üretmek ile birlikte üretim maliyetlerini ve tedarik süresini kısaltma avantajını sunar.

…devamını okuyun…