For Patients

Home / For Patients

hastarayönelik btech

 

İskelet sisteminize rekonstrüksiyon ya da estetik amaçlı bir implant gerektiğinde, implantın vücudunuza uyumluluğu istenen sonucun alınmasında altın kuraldır. Standart implantlar ise ortalama ölçülere göre yapılmış ve kişisellikten uzak implantlardır.

Vücuda takılacak implantın hem ameliyat sonucunu etkileyecek olması, hem de ömür boyunca o implantın hastanın vücudunda kalacak olması sebebiyle her hasta kendisine en uygun implantı istemektedir. Btech Innovation’ın sunduğu kişiye özel sağlık çözümleri ile neye ihtiyacınız varsa tam olarak ona ulaşırsınız.

Her insanın anatomik yapısı birbirinden farklıdır ve standart implantlara aynı şekilde uyum göstermez. Hastaların iyileşme süreci ise implantın uyumluluğu ile direkt bağlantılıdır. İmplant yüzeyi ile kemik yüzeyinin birbirine uyumu hızlı kaynaşmayı sağlarken, standart implantlarda oluşan boşluk ve uyumsuzluklar ise enfeksiyonlara zemin hazırlar ve estetik açıdan da kötü sonuçlara sebep olur. Üstelik kişiye özel implantlar, uyumluluğun yanında yüzey ve uygulamalarda getirdiği son teknoloji faydalarla iyileşme sürecinizi ve hayat kalitenizi kesin bir şekilde iyileştirir.

Terzigibi btech

Btech Innovation tıpkı bir terzi gibi çalışır ve tamamen sizin anatominize göre implantınızı tasarlar. İyileşme sürecinizi hızlandıracak özel yüzeyleri, malzemeleri ve teknolojileri implantınıza uygular. En kolay cerrahiden en karmaşık cerrahilere kadar başarılı bir cerrahi geçirmeniz için tüm uygulamaları ve araçları cerrahınıza teslim eder.

 

 

Btech Innovation olarak her bir implantın, hastanın kendisi gibi eşsiz ve tek olması gerektiğine inanıyoruz, bu yüzden her bir hastanın protez çözümünü ona özel olarak tasarlıyoruz. Bilgisayarlı Tomografi görüntülerinizden başlayan tasarım süreci, cerrahınızla birebir çalışılarak devam eder ve implantınız size en uygun malzeme çeşidi ile üretilerek cerrahınıza teslim edilir

Kafatası modeli ve özel protez

Kişiye özel implantlar vücudunuza son derece uyumlu olduğundan, standart implantı uygulamak için vücudunuza yapılacak deformasyonlara gerek kalmaz ve cerrahınız implantı direk olarak uygulaması gereken yere koyar, sabitler ve ameliyatı tamamlar. Daha kısa ameliyat süresi bir çok cerrahi riski ortadan kaldırır ve enfeksiyon riskini azaltır.

Özellikle sinir, damar ve kaslara yakın yerlerdeki uygulamalarda bilgisayarlı hesaplama ve planlama yöntemleriyle hem mükemmel bir uyum sağlanırken hem de özel araçlar sayesinde bilgisayarlı ortamda hazırlanan planlama hatasız olarak gerçekleştirilir.

kısaameliyatsüreleri bech

Ameliyat süresinin kısalması anestezi altında geçirilen süreyi de azaltır, bu da daha hızlı iyileşme süreci demektir. Unutmayın ki anestezi altında geçirilen her bir saat, kendinize toplamak için bir güne bedeldir, yani ameliyat süresindeki 3 saatlik bir kısalma evinize ve sevdiklerinize 3 gün daha erken gitmenizi sağlayacaktır ve yoğun bakımda geçirdiğiniz süreyi de aynı şekilde azaltacaktır.

Kişiye özel implantlar kişinin anatomisi üzerinde yapılan onlarca ölçüm ve hesaplama sonucunda hazırlanır ve mükemmel simetride ve defektler için tam ihtiyaç duyulan boyutlarda olur. Yani başka bir deyişle cerrahınız vücudunuzun eksik parçasını implant olarak almış gibi olur. Üstelik implantın üzerindeki özel yüzeyler, detaylar ve vidalama metotları hiç bir implantta olmayan avantajları size sunar.

revizyonameliyatı

Hastaların bir çoğu standart implantların estetik sonuçlarından şikayet eder ve estetik durumlarını düzeltebilmek için tekrar bıçak altına yatar. Diğer taraftan estetik olarak iyi sonuçlar alınmak istendiğinde, fonksiyonel olarak olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca uyum sorunu olan implantlar işlevini daha çabuk kaybetmektedir. Kişiye özel implant uygulamalarında ise ne estetikten ne de fonksiyonellikten ödün verilmektedir.

Yapılan tüm hazırlıklar, alanında tecrübeli mühendisler tarafından cerrahınız ile birlikte tamamlanır ve cerrahınıza 3 boyutlu anatomik modeller ve cerrahi kılavızlar ameliyat öncesinde teslim edilir. Hiç bir görüntüleme yöntemi bir cerrahın elinde anatominizi 3 boyutlu olarak incelemesinden daha iyi bir sonuç veremez. Böylece her türlü risk ameliyat öncesinde tespit edilir ve hasta için risksiz ve güvenli bir ameliyat ortamı oluşturulur.

Her hasta için ameliyat stres yaratan ve insanı huzursuz eden bir olaydır. Özellikle riskli ve uzun ameliyatlarda bu durum daha kaygı verici hale gelir. Ancak tüm ameliyatın cerrahlar ve mühendisler tarafından planlandığını ve ihtiyacı olan her yapının kendisine özel olarak hazırlandığı bilen bir hasta için kaygılar çok daha azalır. Üstelik riskli ameliyatların riskinin bu yöntemle çok daha azaldığını bilen hastalar kendilerini güvenli hissedecek ve ameliyat öncesi çok daha az stres yaşayacaktır.

 

BTech Innovation’ın hazırladığı kişiye özel uygulamalar sizi daha güvenli ve özel hissettirecektir.