Kafa ve Yüz Protezleri

Home / Kafa ve Yüz Protezleri

orbitabtech

Kişiye özel implantlara en çok ihtiyaç duyulan alanlardan bir tanesi kraniomaxillafasiyal (CMF) bölgedir. Karmaşık geometrisi ve benzersiz yapısı sebebiyle hazır implant çözümleri bulunmamakta ancak geneleksel yöntemde çeşitli malzemelere elle şekil verilerek veya hazır malzemeler kullanılarak bu tür ihtiyaçlara çözüm bulunmaya çalışılmaktaydı.

BTech Innovation travma ve tümör rezeksiyonu ile alınmış kafatası, ön yüz veya orbita bölgesindeki kemik defeklerinde, kişinin kendi anatomisine en yakın ve fonksiyonel olarak en uygun şekilde tasarlanan kişiye özel CMF implantlarını cerrahlara sunmaktadır. Sanal ortamda hazırlanan bu implantlarla birlikte implantı yerleştirmek için gerekli olan kesiyi gerçekleştirmek üzere cerraha BGuide’lar verilir. Ayrıca geleneksel yöntemlerle yapılan mandibular rekonstrüksiyon ameliyatları da bilgisayarda planlanıp, Bguide’lar aracılığı ile yapılarak simetri, estetik ve fonksiyonel olarak kusursuz sonuçlar elde etmek mümkündür.

BTech Innovation CMF implant çözümlerinin özel yüzey yapısı ve kullanılan biyomalzemeler sayesinde mekanik olarak çok güçlü bir yapı sağlanırken, osseointegrasyon için ideal koşullar sağlanmış olur.

 

 

DAKIKALAR İÇERISINDE ÖZEL KRANYO MAKSILOFASYAL TASARIMLAR

kraniye.279

CT verilerinden başlayarak hastanın anatomisi ile ilgili 3D modeller BTech ile hızlı şekilde üretilebilir ve hastaya özel ön tasarımlar hızlı bir şekilde oluşturulabilir. Dakikalar içerisinde hastanın doğal estetik görünümünü sağlayan tamamen özelleştirilmiş implantları görebilir ve sonraki tasarımlar için gerekli çalışmaları yapabilirsiniz. Karmaşık orbital rekonstrüksüyonlardan küçük paryetal kusurlara kadar bir çok çözümü bu yöntemle elde edebilirsiniz. BTech’in Materialise yazılımları ile sunduğu eşsiz Kraniyal Plaka Sihirbazı ile özel plakaları tasarlamak ve modifiye etmek oldukça kolaydır.

A: Tarama verilerinizi 3D modele dönüştürün – B:İlk implant tasarımı – C: Son Implant tasarımı – D: 3D baskılı kafatası ve kraniyal plaka

BTECH INNOVATION ILE CMF TASARIMI ÇABUK VE ESNEK BIR YAKLAŞIM OLUP KULLANICILARIN AŞAĞIDAKILERI GERÇEKLEŞTIRMESINI SAĞLAR

  • Her türlü anatomik sorunu doğru şekilde modelleme
  • Kişiye özel implant tasarlama
  • Orjinal CT verisi ile uyumu doğrulama
  • Vida yerleştirme kılavuzları için en iyi yeri belirleme
  • Ve daha fazlası…