Metal 3 Boyutlu Yazıcı ve Endüstriyel Uygulamalar Semineri

Home / 3D Printing / Metal 3 Boyutlu Yazıcı ve Endüstriyel Uygulamalar Semineri
Metal 3 Boyutlu Yazıcı ve Endüstriyel Uygulamalar Semineri

Metal 3 Boyutlu Yazıcı ve Endüstriyel Uygulamalar Semineri

Btech Metal 3D Printing etkinliğiİstanbul’da yapılan en büyük 3D Printing etkinliğine hazır olun… Ankara’da yapılan ve çok büyük bir ilgiyle karşılanan Metal 3D Printing etkinliği 22 Haziran’da İstanbul’da yapılıyor…

22 Haziran’da gerçekleştireceğimiz etkinliğimizde daha önce olduğu gibi ulusal ve uluslararası konuşmacılar olacak. Konusunda uzman kişilerin detaylar paylaşacağı etkinlikte, önemli vaka çalışmaları da anlatılacak.

ARCAM‘in bölge yöneticisi Stefan Thundal, metal yazıcıları, Electron Beam Melting teknolojisini ve AM teknolojisindeki validasyon yöntemlerini anlatacak. Savunma, Havacılık ve Medikal endüstrisinde yapılan uygulamaları ve dünyanın en büyük firmalarının (GE, Rolls Royce, Avio Aero, Lima, Adler Ortho) EBM teknolojisini nasıl kullandıklarını gösterecek.

3 Boyutlu yazıcılar için tasarım ve üretim yazılımlarını ve kontrol işlemcisi gibi önemli bileşenleri geliştiren aynı zamanda Avrupa’nın en büyük 3 Boyutlu üretim merkezine sahip olan Materialise’ın endüstriyel yazılımlar bölge yöneticisi Olivier Diegerick, eklemeli imalat teknolojisinde yazılım aşamalarını, tasarım yöntemlerini ve endüstriyel uygulamaları anlatacak.

BTech Innovation firmasının genel müdürü Kuntay AKTAŞ, en temel metal üretim yöntemlerinden Direct Metal Laser Sintering (DMLS) ile Electron Beam Melting (EBM) arasındaki teknik farkları, güçlü ve zayıf yönlerini, uygulamaları gerçek vakalarla sunacak. Seri üretim, prototipleme, fonksiyonel parça üretimi konularındaki avantajlar ve sınırlamar teknik gerekçeler ile anlatılacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi Yrd. Doç.Dr. Mesut kırca ise İTÜ’nun bu konuda önemli projelerinden birisi olan “Efficient Design of Additive Manufactured Cellular Structures” konusunu anlatacak.

 

Detaylar ve gelişmeler için Meetup grubuna üye olabilirsiniz…

METAL 3 BOYUTLU YAZICI VE ENDÜSTRIYEL UYGULAMALAR SEMINERI

Wednesday, Jun 22, 2016, 1:00 PM

Orhan Öcalgiray Konferans Salonu, İTÜ Gümüşsuyu Kampüsü
İstanbul Teknik Üniversitesi Gümüşsuyu Kampüsü İstanbul, TR

29 3D Print Meraklısı Attending

Leave a Reply

Your email address will not be published.