Orthopedist

Home / Orthopedist

Btech Innovation sağlık alanında tamamen kişiye özel çözümler sunan bir teknoloji şirketidir. Ortopedik kemik ve eklem rekonstrüksiyonu, kompleks kırıklar, osteotomi, kemik tümörleri konusunda kişiye özel çözümler sunarken hastanın anatomisine, patolojisine en uygun, hareketleri ve fonksiyonlarını en iyi şekilde yerine getirebileceği çözümleri garanti eder. Hastanın en hızlı iyileşebileceği, kemik ile osseointegrasyonu yüksek, ameliyat sürelerini kısaltan ve daha çabuk hastayı evine gönderme imkanı sunan implantları ile yüksek teknolojinin faydaları hastaların sağlığına kavuşması için kullanır. Tecrübeli ve yetkin ekibi ile yeni teknolojiler ve bilimsel metotlar geliştirirken en yetkin cerrahlar ile çalışır ve bu alanda akademik ve klinik çalışmalarında kapılarını tüm doktorlara ve cerrahlara açık bırakmıştır.

Cerrahi Planlama ve BGuide (Kılavuz) Sistemi

 3 Boyutlu sistemlerin ve yazıcıların getirdiği avantajlar sayesinde artık ameliyatlar daha kolay ve güvenli hale geldi. Bu teknolojide cerrahların iki boyutlu görüntüler üzerinden yaptığı planlamalar yerine 3 boyutlu görüntülerde elde edilmiş ölçüm ve analizlerle yaptığı planlamalar kullanılmaktadır. Birçok kesitten yapılan doğrulamalar ile osteotomi planlanmakta ve BGuide’ler aracılığı ile cerrahi plan hayata geçirilmektedir.

Sistem Nasıl Çalışır?

Hasta Görüntülerinin İşlenmesi

Hastalarınızın radyografi görüntülerini formlar kısmında bulunan talep ve gizlilik formları ile birlikte kargo ile ya da sanal ortamda BTech Innovation’a gönderirsiniz. Ön çalışmaların ardından fiyat teklifi tarafınıza iletilir. Gelen dosyalar BTech Tasarım ofislerinde üç boyutlu hale getirilir ve planlama hazırlığı için size bilgi verilir. Fiyat teklifi ve ön çalışma için sizden hiçbir ücret talep edilmez.

Cerrahi Planlama

Hastanın anatomisi bilgisayarlı ortamda üç boyutlu hale getirildikten sonra online iletişim sistemleri ile cerrah ile mühendisler buluşur. Cerrah kendisine sunulan anatomik yapıyı her açıdan inceler ve ameliyatı planlar. En iyi sonuç için mühendislik analizleri yapılır ve cerrah planlamanın son haline karar verir.

BGuide Tasarımı

Cerrahi planlama tamamlandıktan sonra mühendisler BGuide tasarımına başlar. Yapılacak kesi için içerisinde kanallar bulunan ve vida uygulaması için de içerisinden drill geçecek delikleri olan bir kılavuz mühendisler tarafından tasarlanır. Mühendisler cerrah ile iletişime geçerek BGuide tasarımını online olarak cerraha gönderir, nasıl uygulanacağını anlatır ve kargolama için ilgili bölüme iletilir.

Kargolama ve Cerrahi

Cerraha gönderilen BGuide’lar steril edilebilir malzemelerden ve steril etme kılavuzu ile birlikte gönderilir. Cerrahların arzusuna göre kılavuz sistemleri ile birlikte plastik anatomik modeller de gönderilebilmektedir. Böylece cerrahlar ameliyat öncesi elindeki modellerle cerrahi kılavuzu deneyebilmektedir.

Sanal Cerrahi Planlama ve Omuz Antroplasti

Ortopedik alanda sunulan kişiye özel çözümlerin bazıları aşağıda sunulmuştur.

Kalça implantları

Btech Innovation’ın sunduğu kişiye özel kalça implantları acetebular revizyon ve rekonstrüksyon ameliyatlarında anatomi, stabilite ve mobilite açısından eşşiz bir restorasyonu size sağlar.

Kompleks kırıklar, birden fazla revizyon ameliyatı, tümör rezeksiyonu ve kemik hastalıkları yüzünden eklemler şeklini, hacmini ve işlevini yitirebilir, ihtiyaç duyulan implant ve destek uygulaması bulunmadığından kişi acı çekebilir ve yürüme fonksiyonunu kaybedebilir.

Bu gibi durumlarda Btech Innovation yalnızca ihtiyaç duyulan implantı yapmakla kalmaz, hastanın yürüme fonksiyonun yerine getirmesi için acetebular fossayı olması gereken en uygun pozisyona göre dizayn eder, kemik kalitesi ve kalınlık analizlerini gerçekleştirerek vida uygulamalarını en sağlam ve en uygun yerden tasarlar.  Cerraha, tasarlanan implantı kolayca uygulayabilmesi için Bguide’leri verir ve planlanan cerrahinin de kusursuz olarak uygulanmasını sağlar.

Kemik ve eklem rekonstrüksiyonu

Kemik ve eklemlerde oluşan kırıklar ve hasarlar sonucu eklemler işlevini yerine getiremezken, kemiklerde ise zayıflama ve fonksiyonel problemler oluşur. Hastanın ihtiyacı olan yapı elemanlarını Btech Innovation cerrahın planlamasına göre tasarlar ve kemik ve eklem yapısıyla yüzde yüz uyumlu implantlar hastanın kolayca iyileşmesini ve sağlıklı haline geri dönmesini sağlar.

Tümör rekonstrüksiyonu

Tümör rekonstrüksiyonunda bilgisayarlı ortamda tümör modellenerek güvenli alan belirlenir. Cerrahla birlikte cerrahi kesi planlanır ve kesinin planlanan şekilde yapılabilmesi için hastaya özel tasarlanmış Bguide’lar cerraha verilir. Bunlarla birlikte ihtiyaç olması durumunda titanyum rekonstrüksiyon elamanları tasarlanır ve cerrah bilgisayarda planlanan cerrahiyi Bguide ile kusursuz olarak gerçekleştirdikten sonra implantları kolayca yerleştirir ve sabitler.

Kemik Osteotomisi

Cerrahlar görüntüleri iki boyutlu olarak incelediğinden ilk kesiyi yapana kadar resmin tamamını göremezler. Ancak BTech Innovation’ın sunduğu yeni teknoloji ile hastanın tüm anatomisini bilgisayar üzerinden görebilir analiz ve ölçümleri yapabilir, bilgisayarda tüm cerrahiyi planlayabilir hastanızın anatomisini elinizdeki üç boyutlu modelde inceleyebilirsiniz. Üstelik üzerinde kesi boşlukları ve drill delikleri olan BGuide sayesinde bilgisayarda planladığınız cerrahiyi kusursuz olarak uygulayabilişiniz.

Spinal Cage

Skolyoz hastalarına yönelik eşsiz bir çözüm sunan Btech Innovation, riskli bir ameliyat olan Skolyoz’u tamamen bilgisayarlı ortamda hastanın anatomisi üzerinde çalışarak planlar ve cerrahla birlikte ameliyattan önce bilgisayar ortamında ameliyatınızı gerçekleştirir. Ameliyatta karşılaşılacak durumlar önceden tespit edildiği için cerrah gerekli önlemleri alarak ameliyata hazırlanır. Kişiye özel olarak hazırlanan Bguide’ler ile planlanan cerrahiyi kusursuz olarak gerçekleştirir. Ayrıca daha başarılı bir füzyon için kişiye özel Spinal Cage hazırlanır ve özel yüzey işlemleri uygulanarak cerraha teslim edilir. Böylece baştan sonra sadece sizin için hazırlanan araçlarla ameliyatınız gerçekleşir ve kişiye özel uygulamaların faydalarını size hissettirir.