Patient Spesific Implants

Home / Patient Spesific Implants

Kişiye özel implantlar trafik kazası, kanser, ateşli silah yaralanması gibi durumlarda sert doku için ihtiyaç duyulan, standart yollarla yapılması mümkün olmayan ve her bir hasta için özel olarak tasarlanan vücut protezleridir.

3374/kawo20130722/personal/wol20041103j001.tif

 

Hastanın anatomisi ile birebir uyumlu ve tamamen hastanın ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak tasarlanan bu implantlar, biyouyumlu doku dostu ve onaylı malzemeler ile yüksek teknoloji 3 Boyutlu üretim yöntemleriyle üretilir.

Kişiye özel implant uygulamaları radyoloji, anatomi, patoloji gibi altyapıları gerektiren, ileri mühendislik ve tersine mühendisliğin birleştiği yeni tasarım metotlarıyla yapılır. 3D üretim teknolojileriyle üretilen bu implantlar, multidisipliner bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkmaktadır ve cerrahlarla koordinasyon, tecrübe ve know-how gerektiren oldukça karmaşık işlemlerdir.

Bu konuda yapılacak her türlü işlemin, damar, kan, sinir gibi hayati öneme sahip yapıları etkilemesi sebebiyle, kişiye özel hizmetler ancak çok titiz çalışmaların ve iyi araştırmaların sonucunda ortaya çıkabilecek ürünlerdir.

 

Btech Innovation İle Her Türlü İmplant Mümkündür

 

Btech_patient_specific_implant

Önceki yıllarda bir çok ameliyat gerekli tıbbi araçların olmaması sebebiyle istenen başarıya ulaşamamakta, özellikle rekonstrüksiyon ameliyatları, cerrahi riskler sebebiyle gerçekleştirilememekteydi, bu durum ise tümörün ilerlemesi gibi istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına sebep olmaktaydı.

Gelişen teknoloji ve bilgi birikimi ile birlikte BTech Innovation sert dokuda ihtiyaç duyulan her türlü implantı tasarlayabilmekte ve cerrahların ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir.  Böylece en imkansız ameliyatlara bile çözüm sunulabilirken hasta ömrü uzamakta ve estetik sonuçları ile hastaların hayat kalitelerini artırılmaktadır.

Vücudun farklı bölgelerinde kullanılan kişiye özel pretozlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.