Surgeons

Home / Surgeons

 

3374/kawo20130722/personal/wol20041103j001.tif

Rekonstrüktif, estetik cerrahi veya ortopetide ihtiyaç duyulan protezler her zaman mevcut olmayabilir, ya da mevcut protezler hastanıza uygun olmayabilir. BTech Innovation ihtiyaç duyulan tüm implantları kişiye özel olarak baştan yaratır. Hastanın CT veya CBCT’sinden elde edilen verilerin işlenmesiyle başlayan bu mühendislik süreci, cerrahın yönlendirmesi ve isteği doğrultusundaki tasarımlarla devam eder. Tasarımların bitmesinin ardından analiz ve testleri yapılan implantlar, vakanın uygunluğuna göre malzeme seçimi yapılarak üretim aşamasına geçirilir ve yüksek hassasiyetli üç boyutlu üretim cihazları ile kusursuz olarak üretilir. Kişiye özel çözümler sayesinde hızlı, kolay bir cerrahi ve kusursuz estetik sonuçlar elde edilirken, hastaya hızlı bir iyileşme süreci sunulur.

BTech Innovation tarafından kişiye özel tasarlanan  kraniyal, maxillofasiyal, dental, ortopedik ve spinal implantlar tamamen hastanın anatomisine göre hazırlanmaktadır. En karmaşık implantlar bile titizlikle tasarlanarak, hastalara maksimum konfor ve estetik sunulabilmektedir.

Hastaya özel implantlar ile birlikte yap-boz medikal modeller sayesinde hastanızın anatomisini ve patolojisini 3D olarak inceleme fırsatı bulurken, cerrahi planlamanızı ve ön çalışmalarınızı bu modeller üzerinden yapabilirsiniz.
Kişiye özel implantlar ileri mühendislik bilgisinin yanında, anatomi, radyoloji, patoloji gibi altyapılar gerektiren ve cerrahi tecrübe isteyen multidisipliner çalışmalardır. Btech Innovation ekibi,  engin tasarım, üretim ve danışmanlık tecrübesinin yanında çoğu alanında ilk olan, ülke ve dünya çapındaki başarılı çalışmaları ve butik anlayışı ile her zaman yanınızdadır.

btechpatientspecificimplant

 

Kişiye Özel İmplantların Faydaları

Kişiye özel implantlara hayati önem taşıyan ve estetik sonuçlar istenen bölgelerde sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak travma sonucu, doğuştan ya da idiopatik sebeplerle oluşmuş kemik hasarlarını tedavi için yapılan ameliyatlarlarda standart implantlar uygun olmayabilir veya ihtiyaç duyulan implantlar bulunmayabilir. Bu sebeple en fazla kafa, yüz ve çene bölgesinde kişiye özel implantlar uygulanmaktadır. Btech Innovation ihtiyaç duyduğunuz protezleri yüksek teknoloji tasarım ve üretim yöntemleriyle hazırlayarak size sunar, hızlı ve güvenli cerrahinin farkını hissetmenizi sağlar.

Kişiye özel implantlar CMF, ortopedi, plastik cerrahi ve nörocerrahide yoğun olarak kullanılabilirken, vücut içerisindeki kullanım alanı hayal gücüyle sınırlıdır. Sert dokunun olduğu her yerde bu teknoloji kolayca uygulanabilmektedir. Kişiye özel implantlar sadece diğer implantların olmadığı zamanlarda değil, hasta konforunu artırması, ameliyat sürelerini kısaltarak ameliyat başarılarını artırması ve risklerini azaltması sebebiyle mevcut en iyi çözümdür.

Vücudun farklı bölgelerindeki anatomik yapılar için teknik özellikleri birbirinden farklı biyouyumlu malzemeler ve biyobozunurlar geliştirilmiştir. Vücut içerisinde tamamen kaybolabilen biyomateryaller, biyoseramikler, dayanıklı titanyum , çeşitli titanyum mesh yapılar ve biyouyumlu kompozit malzeme çeşitlerinden üretilebilen kişiye özel implantlar, kullanım yerine göre cerrahlar ve mühendislerin karar verdiği malzemelerden üretilirler. Daha fazla bilgi için malzemeler kısmını inceleyiniz.

Kişiye özel implantlar vücut ile anahtar kilit ilişkisinde uyumludur. Tasarlanan implantın mükemmel uyumu sayesinde, implantı sadece dakikalar içerisinde ilgili bölgeye yerleştirebilirsiniz. Cerrahi sırasında hiç bir süprizle karşılaşmazsınız ve kemiğe, implanta şekil vermeyle uğraşmazsınız. Ameliyat bölgesini açar, daha önceden planlanmış vida yerlerinden implantı vidalar ve ameliyat bölgesini kapatırsınız. Böylece zamanınız size kalırken, enfeksiyon riskini minimuma indirirsiniz.

btechsürprizsizcerrahi

Süprize Yer Yok

Bu teknolojide tüm hesaplamalar ve planlamalar bilgisayar ortamında mühendislik yöntemleriyle yapılmaktadır. 3 boyutlu görüntüler üzerinde yapılan sefalometrik analizler ve ölçümler sayesinde, yapılacak cerrahinin tüm adımları milimetrenin onda biri hassasiyetinde planlanır ve böylece hatalara, sürprizlere yer olmaz.

Tüm tasarımlar hastanın kendi verileri temel alınarak, ölçümler ve analizler eşliğinde yapıldığından estetik olarak olabilecek en mükemmel sonuç elde edilir. Özellikle yüz, çene ve kafatası için yapılan bu implantların hastanın anatomisine uygun, simetrik ve orijinale en yakın şekilde olması çok önemlidir.

Hasta Konforu

Hızlı ve başarılı cerrahi sayesinde hasta daha hızlı iyileşir, daha çabuk taburcu olur ve hastanın yaşam kalitesi artar.

cerrahkoi

Enfeksiyon Riski En Azdır

Kişiye özel implantların getirdiği birçok avantajdan dolayı ameliyat süreleri konvansiyonel yöntemlere göre çok daha kısadır ve cerrahi daha güvenlidir. Ayrıca implant ve yüzeyler arasında boşluk kalmaması ve enfeksiyon oluşturacak alanların mimimuma inmesi sayesinde enfeksiyon riski en azdır. Özel yüzeyler ve biyomalzemeler konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Toplam Tedavi Ücreti Daha Düşüktür

Kişiye özel uygulamaların, implant ücretleri her ne kadar standart implantlara göre daha yüksek olsa da, ameliyat süresini, taburcu olma süresini ve revizyon ameliyatlarını en aza indirmesi ayrıca ekstra masraflarının daha az olması sebebiyle toplamda ödenen tedavi ücreti daha düşüktür.

güvenlirisksizcerrahi

Hastane Ve Klinikler İçin Faydaları

Kişiye özel implantlar ve Btech Innoavation cerrahi çözümleri sayesinde cerrahların ameliyat süreleri kısalmakta, doktorlar ve cerrahlar hastaları ve bilimsel faaliyetleri için daha fazla zaman ayırabilmektedir.
Böylece klinikler için en önemli unsurlardan birisi olan zaman sorunu çözülmüş olur.

Düşük Tedavi Masrafı

Kişiye özel implantlar ve çözümler sayesinde ameliyat süreleri 70% lere kadar düşebilmektedir. Böylece aynı zaman diliminde daha fazla hastaya ulaşma imkanı vardır.

Hastanede Geçirilen Süre Azalır

Hastalar anestezi altında ne kadar az zaman geçirirse iyileşme süreci o kadar hızlı olmaktadır. Hasta ne kadar hızlı iyileşirse evine de o kadar çabuk gitmekte ve böylece hastanede geçirilen zaman azalmaktadır.

Daha fazla hasta potansiyeli

Günümüzde bilgi erişiminin kolaylığı sayesinde hastalar en basit hastalıktan en karmaşık hastalıklara kadar her türlü bilgiye internetten ulaşabilmektedir. Kişisel uygulamalarla daha konforlu iyileşme sürecini ve minimum riski isteyen hastalar bu alandaki son teknolojiyi kullanan hastane ve klinikleri tercih edeceklerdir.

Btech Innovation’ın sunduğu hizmetler sayesinde cerrahlar ve doktorlar hastanın tüm anatomik yapısını üç boyutlu olarak görebilmekte hatta ellerine alıp inceleyerek üzerinde çalışabilmektedirler. Hastanın anatomisi ve patolojisi tüm detayıyla incelenebilirken, cerrahi sürecin tamamı kusursuz olarak bilgisayarlı ortamda planlanabilmektedir.

güvenverenyöntem2

Btech Innovation mühendislerinin hazırladığı üç boyutlu yap-boz anatomik modeller, hiç bir yöntemle elde edemeyeceğiniz bir tecrübeyi size sunar. Elinizdeki anatomik model ile hiç bir detayı kaçırmazsınız.

Bu medikal modellerle birlikte istediğiniz implantlar kusursuz uyumları ile tasarlanır.

Planlanan cerrahinin hatasız gerçekleşmesi için size sunulan cerrahi kılavuzları kullanabilir böylece hiç bir adımı şansa bırakmazsanız.

Btech Innovation’ın hazırladığı ve birleştirdiği bu müthiş teknoloji sayesinde anatomik modeli inceleyip, kişiye özel implatları kullanıp ve cerrahi kılavuzlar sayesinde bilgisayar ortamında hesaplamalar ve ölçümlerle yapılan cerrahi planı hataya yer bırakmadan gerçekleştirir, böylece hastalarınıza olabilecek en iyi cerrahi sonucu sunarsınız.